Content marketing. 3 darmowe narzędzia, z których warto korzystać

Content marketing to ciężki kawałek chleba. Warto, więc ułatwiać sobie codzienną pracę. Przedstawiamy kilka narzędzi oferowanych przez Google, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rezultaty pracy każdego content marketingowca. Wszystkie mają tę zaletę, że dostęp do nich jest całkowicie darmowy.

Google AdWords Keyword Planner
Google Keyword Planner to jedno z najlepszych i najprostszych w obsłudze narzędzi, jeżeli chodzi o wyszukiwanie słów kluczowych odpowiednich dla profilu prowadzonej działalności. Docenią go wszyscy content marketingowcy, którym zależy na zwiększaniu zasięgu postów. Odpowiednie frazy kluczowe to najlepsza droga do realizacji tego celu. Prowadzi, bowiem do osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Trendy Google
Odpowiednie słowa kluczowe to nie wszystko. Nasz content powinien przyciągać uwagę, zainteresować potencjalnych odbiorców. Dlatego wymyślając kolejny temat wpisu na blogu czy posta w mediach społecznościowych, warto wziąć pod uwagę aktualne trendy w Google. Z pomocą narzędzia Trendy Google dowiemy się, jakie tematy zyskują obecnie największą popularność. Warto wplatać je w swoje własne posty, aby przyciągnąć czytelników.

Dla przykładu na szczycie listy Google Trends znajdują się obecnie hasła Melania Trump, Donald Trump oraz Michelle Obama. Jeżeli piszemy o polityce mamy, więc ułatwione zadanie. Czy można jednak wykorzystać te hasła prowadząc np. bloga o modzie? Oczywiście, wystarczy odrobina kreatywności. Wpis „Jak ubierają się pierwsze damy Ameryki? Porównanie stylu Melanii Trump i Michelle Obamy” z pewnością doskonale wpisze się w trendy Google.

Dokumenty Google
Tworzenie jakościowego content wymaga sporego nakładu pracy. Warto, więc znaleźć narzędzia, które poprawią naszą wydajność. Jednym z nich są właśnie Dokumenty Google. Oferują wiele ciekawych funkcji, a przy tym są bardzo proste w obsłudze. Pozwalają między innymi na sprawdzanie pisowni słów i podświetlanie błędów, sprawdzanie statystyki wyrazów czy wstawianie prostych zrzutów ekranu. Z pomocą Dokumentów Google w łatwy sposób możemy udostępnić pliki współpracownikom.

Dodaj komentarz