Wybieramy sofę do salonu

To centralny punkt każdego salonu. Mebel kojarzący się z wypoczynkiem i relaksem oraz spotkaniami ze znajomymi i rodziną. Kupując sofę warto dokonać świadomego i dobrze przemyślanego wyboru. Przedstawiamy kilka aspektów, na które należy koniecznie zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się sofą idealną.

Kryterium nr 1. Rodzaj sofy.
Opcji do wyboru jest wiele. W przypadku niewielkich pomieszczeń sprawdzi się z pewnością mniejsza kanapa z funkcją spania. Jeżeli dysponujemy dużym salonem możemy zaszaleć: kanapa z fotelem czy pufami, dwie niezależne kanapy, sporej wielkości narożnik. Poza dostępną przestrzenią na pewno trzeba wziąć pod uwagę aranżację całego salonu. W stylu nowoczesnym i minimalistycznym dominują raczej narożniki, podczas gdy styl klasyczny narzuca nam kanapę oraz fotele.

Kryterium nr 2. Rozmiar sofy.
Jak już wspomnieliśmy rodzaj sofy bardzo często determinuje jej rozmiar. Przed wizytą w salonie meblowym warto określić maksymalne rozmiary mebla. Pamiętajmy o tym, że sofa wymagać będzie nie tylko przestrzeni pod sam mebel, ale również miejsca do jej wygodnego użytkowania. Bardzo ważna jest także wysokość mebla, o której często zapominamy. Tymczasem bardzo niskie sofy mogą być niewygodne dla osób starszych lub domowników z problemami zdrowotnymi.

Kryterium nr 3. Dodatkowa funkcja spania
Pomieszczenia mogą obecnie spełniać jednocześnie kilka funkcji. Salon przez dzień może być naszym miejscem pracy, by w nocy zamieniać się w sypialnię. Należy wówczas zainteresować się sofami z funkcją spania. To niezwykle funkcjonalne meble, których rozłożenie do postaci „łóżka” zajmuje dosłownie chwilę i jest bardzo łatwe. O sofie z funkcją spania warto też pomyśleć, jeżeli często przyjmujemy gości, którzy nocują w naszym domu.

Kryterium nr 4. Tkanina obiciowa
To również bardzo ważne kryterium wyboru sofy. Skórzane obicia są bardzo stylowe i eleganckie. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tego rodzaju meble ze względu na ich wysoką cenę. Zawsze jednak pozostają obicia doskonale imitujące skórę. Wybór tkanin jest ogromny. Decydującą kwestią powinna być ich plamoodporność oraz łatwość utrzymania w czystości. Jasna tapicerka może być piękna i doskonale pasować do naszego salonu, ale okazać się zupełnie niepraktyczna w zderzeniu z małymi dziećmi. Zwracajmy szczególną uwagę na jakość tkanin. Unikniemy w ten sposób problemów zaciąganiem się czy wycieraniem tapicerki.

Dodaj komentarz