Aranżacja domu, a lampy zewnętrzne

Aranżując swój wymarzony ogród z reguły skupiamy się na krzewach, drzewach i ładnie wystylizowanym trawniku. Zastanawiamy się gdzie może znajdować się oczko wodne lub altanka. Staramy się odpowiednio dopasować ogrodzenie idealnie pasujące do charakteru naszego domu. Znacznie mniej czasu natomiast poświęcamy lampom zewnętrznym.

Aranżacja domu, a lampy zewnętrzne
Zwykle o oświetleniu myślimy w ostatniej kolejności, jednak musimy mieć świadomość, iż taki plan nie zawsze się sprawdza. Dlaczego? Ponieważ często montaż lamp zewnętrznych wymaga położenia odpowiedniego okablowania, które musimy zamontować pod trawnikiem. Nikt z nas przecież nie chce rozkopywać trawnika, o który tak długo dbaliśmy. Kolejną przesłanką, aby pomyśleć o lampach zewnętrznych w pierwszej kolejności jest fakt, iż za pomocą ich światła możemy wyczarować niepowtarzalny klimat naszej posesji. Czy nie przyjemnie jest patrzeć na zieleń drzew w letnie wieczory, która dodatkowo jest uwydatniona za pomocą kreatywnie umieszczonych lamp zewnętrznych? Czy nie przyjemnie jest usiąść po zmroku w altance lub na tarasie i obserwować grę światła na elewacji naszego domu? Obecnie wygląd lampy zewnętrzne również może spełniać funkcję dekoracyjną. Lampy w kształcę małej latarni, żabki czy krasnoludka trzymającego halogenowy krążek lampy zewnętrznej z całą pewności wpłynie na estetykę i urok ogrodu czy oczka wodnego. Podwieszając lampę zewnętrzną pod sufitem altanki będziemy mogli spędzać długie wieczorne godziny na miłej konwersacji w letnie dni. Elementem dopełniającym całą kompozycje ogrodu będą z całą pewnością lampy zewnętrzne w postaci kinkietów, które umieszczamy bezpośrednio na elewacji domu. Dzięki temu zabiegowi możemy bawić się światłem budując niepowtarzalny nastrój.

Podsumowując kolejną przesłanką, aby pomyśleć o lampach zewnętrznych w pierwszej kolejności jest fakt, iż za pomocą ich światła możemy wyczarować niepowtarzalny klimat naszej posesji.

Dodaj komentarz