Oczko wodne- jak sprawić, by było piękne również po zmierzchu?

Oczko wodne znajdujące się w ogrodzie sprawia, że ten staje się tajemniczy i zyskuje swój niepowtarzalny urok. Cieszy nas za dnia, może cieszyć również po zmierzchu. W jaki sposób? Wystarczy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. I uprzedzając pytania, wcale nie musi to być oświetlenie stałe, zbiornik wody w efektowny sposób da się również oświetlić lampami solarnymi. Jednak najlepiej by tego typu oświetlenie najlepiej planować już na etapie zakładania ogrodu- wówczas damy upust wyobraźni, układając instalacje elektryczną tak jak chcemy.

Jakich zasad przestrzegać, by iluminacja była wykonana efektownie?

Należy pamiętać o ważnej zasadzie, a mianowicie by kaskadę zawsze oświetlać od góry a oczka wodne o nieruchomej tafli- od dołu. Ale tutaj należy pamiętać, że ta zasada nie sprawdzi się w przypadku dużych oczek wodnych i małych zbiorników, ponieważ lampy zamontowane na dnie będą słabo widoczne. Duże stawy najlepiej oświetlać po obrysie, eksponując tym samym roślinność i inne elementy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stawu. Jeśli montujemy oświetlenie trzeba to zrobić w taki sposób, by ukryć urządzenie i by widoczne było tylko światło.

Oczko wodne- czym je oświetlić?

Są takie lampy ogrodowe, które świetnie oświetlą nam oczko wodne. Świetne efekty świetlne dadzą nam na pewno reflektory nabrzeżne. Dostaniemy je w różnych wzorach, kolorach oraz modelach. Musimy tylko pamiętać o tym, że nie wolno ich zanurzać w wodzie. Jeśli chcemy umieścić oświetlenie w jeziorze, zdecydujmy się na podwodne reflektory halogenowe. Możemy również wybrać lampy pływające o różnych kolorach kloszy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Dodaj komentarz