Dlaczego warto wybrać się do ortodonty?

Stomatologia estetyczna i ortodoncja przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Piękne, białe i proste zęby są marzeniem wielu z nas. Wpływają na naszą pewność siebie i dobre samopoczucie. Sprawiają, że jesteśmy lepiej postrzegani.

Liczy się nie tylko estetyka
Warto mieć świadomość, że leczenie w gabinecie ortodontycznym wpływa nie tylko na nasz wygląd. Nie jest to wyłącznie kwestia estetyki. Profesjonalny ortodonta dokonuje w trakcie leczenia poprawy ustawienia zębów. Dzięki temu spada ryzyko próchnicy, chorób przyzębia czy zwyrodnień stawów skroniowo-żuchwowych. Co więcej, wyeliminowany zostaje problem wzmożonego napięcia mięśniowego występującego u osób z wadami zgryzu, który może powodować takie dolegliwości, jak uciążliwe bóle głowy. U osób posiadających wady zgryzu bardzo często dochodzi również do nieprawidłowego ścierania się zębów. Przywrócenie prawidłowego zgryzu zapobiega również tego rodzaju kłopotom.

Zalety płynące z leczenia ortodontycznego są, zatem ogromne. Niestety leczenie ortodontyczne nie należy do najtańszych. Ceny poszczególnych zabiegów możemy poznać na stronie krakowskiego Centrum Stomatologicznego Zakopianka http://www.dentysta-zakopianka.pl . Jednak w wyniku takiego leczenia z pewnością jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzone rezultaty. Nie tylko w kwestiach estetycznych, ale i czysto zdrowotnych. Dobrego ortodontę najłatwiej i najszybciej znajdziemy w większych ośrodkach miejskich, jak wspomniany już Kraków. Na początek możemy umówić się na wizytę konsultacyjną w trakcie, której lekarz dokona diagnostyki oraz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad. Dokona także wyboru sposoby leczenia.

Źródło: http://dentysta.eu/aparaty-ortodontyczne-dlaczego-warto-skorzystac-z-leczenia/

Dodaj komentarz