Jak dobrać odpowiednie słowa klucze?

Dobór odpowiednich słów kluczowych jest niezbędny, by kampania SEO została przeprowadzona prawidłowo. Internauci wyszukując informacji w Internecie często wpisują krótką frazę np. „buty skórzane Kraków” albo „maska antysmogowa Kraków”. Trzeba wybrać odpowiednie słowa kluczowe pod którymi będzie można nas znaleźć w przeglądarce Google.

Fraza frazie nierówna

Jeśli chodzi o dobór odpowiednich słów kluczowych, to na początku trzeba zaznaczyć, że jest kilka typów słów kluczowych. Wyróżniamy słowa kluczowe brandowe. Są to słowa klucze, które Internauci wpisują nie znając nazwy sklepu, ale znając markę danego produktu. Wyróżniamy również ogólne słowa klucze, czyli takie które zawierają 2, najwyżej 3 wyrazy. To słowa wpisywane przez osoby, które są zainteresowane kupnem jakiejś usługi ale nie wiedzą jeszcze, gdzie kupią tę usługę. Trzecią kategorią są słowa klucze long- tail (długi ogon). Są to bardzo konkretne zapytania. Np. „Gdzie nad morze w listopadzie”. Na pewno pozycjonowanie na słowa klucze long- tail jest łatwiejsze, ponieważ konkurencja na takie słowa jest mniejsza.

Jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe?

Jeśli chcemy wybrać odpowiednie słowa kluczowe musimy spisać oferowane przez nas usługi oraz produkty. Jeśli zajmujemy się naprawą telefonów w Poznaniu wówczas frazą kluczową może być „naprawa telefonów Poznań” lub „naprawa iphone Poznań”. Na takie słowa kluczowe możemy pozycjonować naszą stronę.
Szukając odpowiednich słów kluczowych możemy zasugerować się też wyszukiwarką Google. Kiedy wpisujemy daną frazę, Google sugeruje nam hasła pod którymi możemy poszukać tego co nas interesuje. Są to dobre propozycje haseł, które możemy wykorzystać do pozycjonowania strony. Ważne jest to, że są to frazy najczęściej wpisywane przez internautów.

A może… Ubersugges?

Ubersugges to narzędzie, które podobnie działa do wyszukiwarki Google, na podstawie jednego słowa uzyskamy również podobne frazy.

Jeśli posiadamy już bazę słów kluczowych, których moglibyśmy użyć, teraz musimy tylko sprawdzić, które słowa są najczęściej wpisywane przez internautów. Sprawdzimy to korzystając z Google AdWords KeywordTool. Chcesz się dowiedzieć więcej o doborze odpowiednich słów kluczowych? Tutaj znajdziesz to czego szukasz: przemekbednarz.pl

Dodaj komentarz