Czy warto kupować w zagranicznych sklepach?

Gdy mówimy o zagranicznych walutach, przed naszymi oczami rysuje się wielkie EURO, które szybciutko przeliczamy na złotówki. W ten sposób wyceniamy zagraniczne produkty sprzedawane w zagranicznych sklepach internetowych. Nie będziemy poruszać aspektów psychologicznych takiego myślenia, ale udowodnimy, że zakupy za granicą są możliwe, proste i pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Tak, bo to opłacalne

Zapewne zastanawiasz się nad odpowiedzią na tytułowe pytanie. Odpowiemy wprost - tak, kupowanie w zagranicznych sklepach jest bardzo opłacalne i jako przykład możemy podać rynek angielski. Podatki w Anglii są korzystniejsze, niż w Polsce. Wielka Brytania ma wysoką kwotą wolną od podatków i dlatego decydując się na zakup RTV/AGD w angielskim sklepie zapłacimy mniej, niż w Polsce. Zapewne zastanawiasz się, czy towar dojedzie do Ciebie tak szybko, jak gdybyś zamawiał w Polskim sklepie. Już spieszymy z odpowiedzią - tak.

Tak, bo przesyłka dotrze do Ciebie szybko

Musisz wiedzieć, że firmy transportowe i kurierskie działają na terenie całej Europy. W związku z tym nawet produkt z Anglii dotrze do Ciebie w jedną lub dwie doby. Transport nie będzie Cię dużo kosztował i choć będzie sporo droższy od rodzimego kuriera, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na różnicy cen detalicznych produktów. Innymi słowy: jeśli kupujesz telewizor w Anglii za 2000 złotych (w Polsce zapłacisz za ten sam model 3000 zł), to pomimo kosztów transportu i podatków celnych zaoszczędzisz połowę, czyli 500 złotych.

Tak, bo zapłacisz błyskawicznie

To zdecydowanie najważniejszy argument udowadniający, że zakupy za granicą są opłacalne. Dzięki operatorom szybkich płatności takim jak Dotpay czy Payu, możesz zapłacić za zakupy w każdym momencie i pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie sklepu w ciągu pięciu minut. Nie ma znaczenia, czy kupujesz rano, wieczorem, w nocy lub weekend - pieniądze trafią na konto adresata po kilkudziesięciu sekundach od nadania przelewu.

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych są bardzo opłacalne. Zwłaszcza produkty takie jak RTV/AGD i ubrania są tańsze, niż w Polsce. Mając możliwość tańszych zakupów, warto odwiedzać zagraniczne sklepy, bo rynek płatności, dostawy i bezpieczeństwa jest taki sam, jak w Polsce.

Zobacz również